ECLI:NL:TGZCTG:2025:200 Centraal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Den Haag C2025/2708
| ECLI: | ECLI:NL:TGZCTG:2025:200 |
|---|---|
| Datum uitspraak: | 01-12-2025 |
| Datum publicatie: | 01-12-2025 |
| Zaaknummer(s): | C2025/2708 |
| Onderwerp: | Onjuiste behandeling/verkeerde diagnose |
| Beslissingen: | Ongegrond/afwijzing |
| Inhoudsindicatie: | Klacht tegen een klinisch psycholoog (en psychotherapeut). Klaagster is in behandeling gekomen op een polikliniek voor depressies. De klinisch psycholoog was haar regiebehandelaar. Klaagster kan zich niet vinden in de manier waarop hij de diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis heeft gesteld. Ook vindt zij dat de klinisch psycholoog de behandeling op onzorgvuldige wijze heeft beëindigd en, tot slot, dat hij haar op onzorgvuldige wijze heeft doorverwezen voor schematherapie. Het Regionaal Tuchtcollege verklaart de klacht ongegrond. Het Centraal Tuchtcollege is het eens met de beslissing van het Regionaal Tuchtcollege en zal het beroep verwerpen. |
C E N T R A A L T U C H T C O L L E G E
voor de Gezondheidszorg
Beslissing in de zaak onder nummer C2025/2708 van:
A., wonende te B., appellante, klaagster in eerste aanleg,
hierna: klaagster,
tegen
C., klinisch psycholoog, werkzaam in D., verweerder in beide instanties, hierna:
de klinisch psycholoog, gemachtigde:
mr. V.C.A.A.V. Daniels, werkzaam in Utrecht.
1. Kern van de zaak
1.1 Klaagster is op 19 april 2022 in behandeling gekomen van de polikliniek E..
De klinisch psycholoog was haar regiebehandelaar. Klaagster kan zich niet vinden in
de manier waarop hij de diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis heeft gesteld.
Ook vindt zij dat de klinisch psycholoog de behandeling op onzorgvuldige wijze heeft
beëindigd en, tot slot, dat hij haar op onzorgvuldige wijze heeft doorverwezen voor
schematherapie.
1.2 Het Regionaal Tuchtcollege te Amsterdam heeft de klacht ongegrond verklaard.
Het Centraal Tuchtcollege is het eens met de beslissing van het Regionaal Tuchtcollege
en zal het beroep verwerpen.
2. Verloop van de procedure
2.1 Klaagster heeft beroep ingesteld tegen de beslissing van het Regionaal Tuchtcollege
te Zwolle met nummers A2024/6876 (ECLI:NL:TGZRAMS:2024:283)
2.2 Het Centraal Tuchtcollege heeft kennisgenomen van het door het Regionaal Tuchtcollege samengestelde procesdossier, het beroepschrift, het verweerschrift en de aanvullende stukken van klaagster van 21 mei 2025.
2.3 De zaak is op de zitting van 6 oktober 2025 behandeld. Klaagster en de klinisch psycholoog waren beiden aanwezig. De klinisch psycholoog werd bijgestaan door zijn gemachtigde mr. Daniels. Partijen hebben vragen van het college beantwoord en hun standpunten nader toegelicht. De spreekaantekeningen van klaagster zijn aan het dossier toegevoegd.
3. Feiten
3.1 Klaagster heeft in beroep bezwaar gemaakt tegen de, volgens haar, onjuiste
en suggestieve wijze van formuleren van de feiten en omstandigheden door het Regionaal
Tuchtcollege. De feiten zoals die in de beslissing worden vermeld, vormen een verkorte
weergave op hoofdlijnen van relevante punten uit het dossier en zijn voor het grootste
deel gebaseerd op het beschikbare medisch dossier. Het Centraal Tuchtcollege ziet
geen aanleiding om de door het Regionaal Tuchtcollege in zijn beslissing opgenomen
feiten ingrijpend aan te passen, maar zal deze op enkele punten iets anders formuleren.
Er wordt in de beoordeling uitgegaan van de volgende feiten.
3.2 Klaagster is op verwijzing van het F. op 11 februari 2022 voor gespecialiseerde tweedelijns zorg verwezen naar E.. Klaagster heeft intakegesprekken gevoerd waarna op 15 april 2022 een behandelplan werd opgesteld. In dit behandelplan is onder diagnose ‘depressieve stoornis’ vermeld, en onder complexiteit ‘ernstig complex’. Klaagster had op dat moment suïcidale gedachten en een sombere stemming.
3.3 Klaagster kwam op 19 april 2022 in behandeling op de polikliniek E. in het zogeheten CGt+ programma. De CGt+ is het meest intensieve programma van de polikliniek en bestaat uit twee therapiedagen per week. Het programma duurt vier tot zes maanden en is gebaseerd op cognitieve gedragstherapie. Klaagster volgde het programma tot en met 22 september 2022. Daarnaast werd zij ingesteld op medicatie, wat gebeurde door een arts-assistent onder supervisie van een psychiater. De afdeling doet geen persoonlijkheidsdiagnostiek.
3.4 Begin augustus 2022 is klaagster in het behandelteam besproken. Geconcludeerd
werd dat de behandeling van klaagster niet goed hielp, waarschijnlijk omdat er sprake
zou zijn van persoonlijkheidsproblematiek. De klinisch psycholoog heeft vervolgens
op 4 augustus 2022 met klaagster besproken dat zij mogelijk een Emotie Regulatie Stoornis
heeft. De klinisch psycholoog heeft dit, voor zover relevant, als volgt in het dossier
van klaagster genoteerd:
“(…)*Suïcidaliteit is aanwezig, treedt op ihkv emotie regulatie problematiek, is dus
vooral impulsief, maar kinderen zijn zeer sterke beschermende factor. (…)
Beleid: - iCGt voor ERS toevoegen aan CGt+, wekelijkse afspraak gemaakt; - GRIP
besproken; - Lange termijn perspectief van persoonsgerichte behandeling bieden.”
Op 11 augustus 2022 heeft klaagster evenwel in een individuele sessie aangegeven
zich niet te herkennen in een Emotie Regulatie Stoornis. De klinisch psycholoog heeft
hiervan in het dossier van klaagster, voor zover relevant, de volgende aantekening
gemaakt:
“iCGt ihkv CGt+ 4:
Herkent zich na grondig onderzoek en bevragen vriendinnen toch niet in ERS. (…).”
3.5 In diezelfde periode heeft de psychomotorisch therapeute van klaagster tijdens
een behandelsessie gezegd dat klaagster mogelijk een borderline persoonlijkheidsstoornis
heeft. Klaagster heeft op 15 augustus 2022 per mail aan de psychomotorisch therapeute
laten weten dat zij het niet eens kan zijn met de diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis.
De inhoud van de mail is de volgende:
“Vrijdag spraken wij over jouw bevindingen/gedachten over een andere diagnose bij
mij dan chronische somberheid met depressieve periodes. (…) Ik heb het weekend nagedacht
over wat je zei. Ook heb ik het werkblad doorgenomen. Eerlijk gezegd: ik begrijp het
werkblad niet. Daarbij maakt het mij onzeker dat het F. er met de diagnose naast heeft
gezeten. En dat ik al bijna 3 jaar voor iets in behandeling ben wat ik niet heb. En
dat ik voor niets een ECT behandeling heb gehad. Aan de andere kant wil/moet ik van
mezelf open staan voor andere suggesties.
Ben jij deze week in de gelegenheid om hierover nog even met mij (telefonisch) te
praten?”
3.6 Klaagster heeft hierover eveneens telefonisch contact gehad met de klinisch
psycholoog, die vervolgens aan klaagster heeft uitgelegd dat er mogelijk verwarring
was omdat hij de Emotie Regulatie Stoornis had genoemd. Hij heeft ook bevestigd dat
haar diagnose, depressieve stoornis, vooralsnog ongewijzigd was gebleven. Een en ander
heeft de klinisch psycholoog als volgt in het medisch dossier genoteerd:
“Gebeld nav mail aan collega […]:
Clte vertelt dat die zou hebben gezegd dat ze aan een borderline persoonlijkheidsstoornis
dacht… Uitgelegd dat:
1. De verwarring wel begrijpelijk is omdat ik eerder had aangegeven dat collega
[…] gesuggereerd had dat we aan een emotie regulatie stoornis dachten;
2. Dat we echter in het gesprek op 11-8 hebben geconstateerd dat zij zich niet
herkent in emotie regulatie stoornis, laat staan BPS;
3. En dat haar diagnose dus niet gewijzigd is (of vooralsnog wordt);
4. Dat het gesprek over de diagnose met een daartoe bevoegd behandelaar en ook
de regiebehandelaar dient plaats te vinden, dus og.
Clte is het eens met dit alles, vervolgens […] geïnformeerd dat er geen apart gesprek
met haar hoeft te worden gepland: (…).”
3.7 Kort voor het einde van de CGt+ behandeling heeft klaagster getracht zichzelf
van het leven te beroven door inname van een hoeveelheid pillen. Hierover heeft op
12 september 2022 een gesprek met de klinisch psycholoog plaatsgevonden. Het beleid
rondom de behandeling van klaagster is daarop aangepast. De klinisch psycholoog heeft
van het gesprek, voor zover relevant, de volgende aantekening gemaakt:
“- Etiologie: Hoewel clte onder diagnose depressie wordt behandeld, treedt het suïcidale
gedrag wsl op ihkv emotie regulatie problematiek, dat wil zeggen een PS met oa borderline
kenmerken.
(…)
Samenvatting
Er is sprake van toegenomen suïcidaliteit bij clte als gevolg van de belasting met
de zorg voor haar dementerende moeder die snel achteruitgaat. Dit weekend T.S. met
nortrillen. Suïcidaal gedrag bij haar lijkt samen te hangen met onderliggende emotie
regulatie problematiek.
(…).”
3.8 In de periode tot aan de zomer van 2023 heeft klaagster vier suïcidepogingen
gedaan en was er sprake van automutilatie. Klaagster is tweemaal kortdurend opgenomen.
In deze periode komt de klinisch psycholoog in samenspraak met het behandelteam tot
de overtuiging dat de problematiek van klaagster niet kan worden gekenmerkt door een
depressie, maar (toch) eerder als een borderline persoonlijkheidsstoornis. Er werd
een tweede psycholoog bij de behandeling van klaagster betrokken teneinde aan de zorgvraag
van klaagster tegemoet te komen. In het overleg van 16 februari 2023 wordt dit als
volgt aangetekend:
“Vandaag besproken in behandelteam, samengevat:
Collega […] komt mij assisteren mbt bereikbaarheid voor clte;
Clte is met haar BPS-problematiek niet op haar plek bij ons. Aangewezen is in eerste
instantie DGT. Opties: aanmelden alhier (SP team), G..”
Vanaf die dag heeft de klinisch psycholoog ook pogingen ondernomen om borderline
persoonlijkheidsstoornis als diagnose en mogelijke behandelingen daaromtrent met klaagster
te bespreken.
3.9 Op 28 februari 2023 heeft de klinisch psycholoog borderline persoonlijkheidsstoornis
als diagnose met klaagster besproken in het bijzijn van twee tantes van klaagster.
Klaagster heeft gezegd zich niet te herkennen in de diagnose maar heeft op dat moment
wel onderkend dat haar gedrag als zodanig kan worden gekwalificeerd, hetgeen de tantes
hebben bevestigd. Vervolgens is gesproken over mogelijke behandelingen. In dat verband
heeft de klinisch psycholoog gezegd dat FACT zorg aangewezen zou zijn.
De klinisch psycholoog heeft aansluitend de werkdiagnose in het dossier van klaagster
aangepast in borderline persoonlijkheidsstoornis en ook als zodanig het behandelplan
aangepast, (behandelplan 24 maart 2023).
Een aangeboden second opinion bij een collega klinisch psycholoog heeft klaagster
op dat moment evenwel afgeslagen. Voortzetten van de behandeling zonder overeenstemming
over de diagnose bleek op dit moment niet mogelijk.
3.10 Klaagster is op 27 maart 2023 bij FACT aangemeld. De regulering van de medicatie is op 30 maart 2023 door de arts-assistent overgedragen aan diens supervisor, die op zijn beurt de medicatieregulatie heeft overgedragen aan een collega psychiater.
3.11 Op 14 juli 2023 heeft de klinisch psycholoog een regulier evaluatiegesprek
met klaagster gehad. Hierin is de status quo besproken, is klaagster geconfronteerd
met de uitblijvende verbetering in haar situatie, is de aanmelding bij FACT ter sprake
gekomen, het feit dat klaagster die aanmelding niet wil, en is een afspraak gemaakt
om een pauze van twee weken in te lassen om te bezien of er overeenstemming over de
werkdiagnose en de behandeling kon worden bereikt. Klaagster was het op dat moment
nog steeds niet eens met de werkdiagnose borderline persoonlijkheidsstoornis en de
verwijzing naar FACT. De klinisch psycholoog heeft een en ander als volgt genoteerd:
“Volgens patiënt: Ook uit de ROM blijkt (…) dat haar klachten niet significant zijn
af- of toegenomen, (…). We kunnen hieruit slechts 2 conclusies trekken:
- Antidepressieve behandeling (…) heeft geen duidelijk positief effect op haar
klachten;
- Maar het stoppen met antidepressieve medicatie heeft ook geen negatief effect
(…);
- Ze heeft een langer durende, persoonsgerichte therapie nodig, die wij niet
kunnen bieden, terwijl er tegelijk ook een grote zorgbehoefte is. FACT is daarom de
goede oplossing voor na ons…Zijzelf wil echter niet naar FACT. Uitgelegd dat er geen
andere optie is.
- Ze geeft aan nu hier wel te willen blijven werken aan haar zelfbeeld dmv cognitieve
therapie: witboek en gedachten uitdagen.
- Afspraak: nu 2 wkn pauze om eea te laten bezinken, met voor haar als opdracht
witboek/negatieve gedachten opschrijven. Daarna 1 x pw tot aan vakanties, met in sept
therapiepauze (…).
3.12 Vervolgens hebben klaagster en de klinisch psycholoog in aanwezigheid van
de psychiater gesprekken gehad op 8 en 24 augustus 2023. Het doel van de gesprekken
was om tot overeenstemming en een werkbare relatie te komen. Klaagster had bij het
eerste gesprek een vriendin meegenomen. Voor zover relevant, is over het eerste gesprek
het volgende genoteerd:
“(…)
* We komen overeen dat er qua diagnostiek sprake is van chronische depressieve klachten
(en therapie-resistente) depressieve klachten, die geclassificeerd kunnen worden als
persisterende depressieve stoornis én een persoonlijkheidsstoornis. Clte (en haar
vriendin) laten weten haar niet te herkennen in de diagnose BPS, zij wil die ook niet
vanwege het stigmatiserende karakter. Kort is stilgestaan bij dat er wel degelijk
emotie regulatie problemen zijn, dat wij daarvoor ook behandeling hebben geboden en
clte baat heeft bij de behandeling van 113.
* F-ACT is aangevraagd ivm de zorgbehoefte, die onze poli niet kan bieden. Hier
doorgaan is ook mede daarom niet aan de orde.
* Wij adviseren individuele SFT gericht op [het] de onderliggende hardnekkige patronen
van denken, voelen en handelen met betrekking tot de verdere behandeling. Een optie
blijft toch verder op het antidepressieve spoor, waarbij dan behandeling met esketamine
bij het F. de volgende stap zou zijn.
-> Clte zegt desgevraagd na afloop vh gesprek wel (weer) het gevoel te hebben dat
wij proberen te helpen en niet tegen haar zijn. Een vervolgafspraak om knopen door
te hakken wordt gepland.”
Voor zover relevant, is over het tweede gesprek het volgende genoteerd:
“(…)
* Mbt [tot] de verwijzing kiest zij nu toch voor een verwijzing voor behandeling
met esketamine.
* Mbt overbrugging: clte geeft aan wel behoefte aan wekelijks contact te hebben,
wij hebben (nogmaals) verduidelijkt dat wij geen behandelcontact in engere zin meer
bieden omdat dat niet werkt (…). We bieden wel een laag frequent monitorend contact
en crisiscontact cf. signaleringsplan. Afspraak gemaakt voor na mijn vakantie.
* Ondanks mijn herhaald verzoek om dit eerder te doen spreekt clte zich pas aan
het einde van het gesprek uit over de bejegening door og in de laatste fase, dit betreft
allerlei o.a. mijn reactie zoals door haar waargenomen na het laatste crisismoment
(…). Er blijft weinig tijd over om genuanceerd op eea in te gaan. (…)”
3.13 Een en ander heeft geleid tot het behandelplan van 28 augustus 2023 dat de klinisch psycholoog overigens nooit definitief heeft gemaakt. In dit behandelplan is met het doel tot een werkbare behandelrelatie te komen de werkdiagnose borderline persoonlijkheidsstoornis geschrapt en is ‘persisterende depressieve stoornis’ als primaire diagnose opgenomen.
3.14 Op 31 augustus 2023 heeft klaagster aan de klinisch psycholoog laten weten te willen worden verwezen voor schematherapie. De klinisch psycholoog deed klaagster de toezegging daaraan mee te werken en heeft klaagster een lijst met schematherapeuten gegeven en verwezen naar de site www.schematherapie.nl.
3.15 Op 6 oktober 2023 heeft de klinisch psycholoog met klaagster een afrondend
gesprek gevoerd. Klaagster had een vriendin bij zich. Klaagster heeft in dit gesprek
opnieuw aangegeven dat ze zich niet kan vinden in de diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis.
Het gesprek verliep voor zowel de klinisch psycholoog als klaagster niet prettig.
Voor zover relevant, is van het gesprek de volgende aantekening gemaakt:
“Afrondend gesprek, ditmaal is vriendin N. meegekomen (…):
Cliënte wil nogmaals bespreken wat zij niet begrijpt, waar zij van streek en boos
over is. Dit zijn 4 punten, die ze ook in het vorige gesprek besproken heeft: dat
ze niet begrijpt hoe diagnose BPS tot stand gekomen is, terwijl zij er steeds bezwaar
tegen gemaakt heeft (…); volgens haar onjuiste en suggestieve verslaglegging; (…);
en het voor haar gevoel abrupte einde van de therapie door mij.
Mijnerzijds proberen te verduidelijken dat: in aug’ 22 wel BPS genoemd is maar wij
op dat moment nog uitgingen, nog lang zijn blijven uitgaan en haar ook behandeld hebben
op basis van hoofddiagnose depressie, maar clte gelijk gegeven dat we op dat moment
(in aug ’22) ook een andere keuze hadden kunnen maken bijv. door BPS te onderzoeken;
(…) en dat we na haar mail waarin ze zowel de diagnose als het behandelplan ter discussie
had gesteld haar niet verder konden behandelen op basis van dat plan maar eerst opnieuw
overeenstemming moesten zien te bereiken, maar dat ik ook liever anders wil eindigen.
Op mijn vraag of eea helderder geworden is, antwoordt clte dat dit niet zo is, zij
gaat echter uiteindelijk wel in op mijn aanbod om elkaar nogmaals te spreken. Mogelijk
ontstaat er dan nog ruimte ook op positieve wijze afscheid te nemen.”
3.16 Klaagster heeft de vervolgafspraak voor 27 oktober 2023 afgezegd. Op 25 oktober 2023 heeft zij bij de klachtenfunctionaris over de klinisch psycholoog een klacht ingediend. Nadien heeft klaagster de klinisch psycholoog veel mails gestuurd, die hij vanaf december 2023 op aanraden van zijn manager niet heeft gelezen en onbeantwoord heeft gelaten.
3.17 Klaagster is niet bij FACT in behandeling gekomen. Klaagster is inmiddels wel in behandeling geweest bij G. (schematherapie). Haar is daar verteld dat zij geen borderline persoonlijkheidsstoornis heeft.
4. Beoordeling van het beroep
Waar gaat het in beroep over
4.1 Klaagster verwijten de klinisch psycholoog dat hij:
a) de diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis (te) lichtvaardig heeft gesteld;
b) de behandeling op onzorgvuldige wijze heeft beëindigd;
c) haar op onzorgvuldige wijze heeft doorverwezen voor schematherapie.
4.2 Klaagster is het niet eens met de beslissing van het Regionaal Tuchtcollege. Het beroep heeft tot doel dat het Centraal Tuchtcollege de zaak in volle omvang beoordeelt en de klacht alsnog gegrond verklaart.
4.3 De klinisch psycholoog heeft in beroep gemotiveerd verweer gevoerd en verzoekt het beroep te verwerpen.
Toetsingskader
4.4 Het Centraal Tuchtcollege merkt allereerst op dat het zich realiseert dat
het onprettig is om de werkdiagnose borderline persoonlijkheidsstoornis te horen,
als iemand zich er niet in herkent. In het geval van klaagster is later, zo geeft
zij aan, ook vastgesteld dat hiervan geen sprake is. Ook begrijpt het college dat
een (tucht)klachtprocedure een weerslag heeft op de klinisch psycholoog. Het Centraal
Tuchtcollege heeft daar oog voor, maar zal op een zakelijke manier moeten beoordelen
of de klinisch psycholoog heeft gehandeld zoals van hem verwacht mocht worden. De
norm hiervoor is een redelijk bekwame en redelijk handelend klinisch psycholoog. Bij
de beoordeling wordt rekening gehouden met de voor hem geldende beroepsnormen en andere
professionele standaarden. Dat een zorgverlener beter of anders had kunnen handelen
is niet altijd genoeg voor een tuchtrechtelijk verwijt.
Inhoudelijke beoordeling
Klachtonderdeel a) diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis
4.5 In april 2022 wordt door de klinisch psycholoog in het behandelplan de hoofddiagnose
een ernstig, complexe depressieve stoornis vastgesteld bij klaagster. Gedurende vijf
maanden vindt hiervoor intensieve behandeling plaats gericht op het verminderen van
de depressie. Vanaf augustus 2022 laat de klinisch psycholoog in gesprekken met klaagster
weten dat hij (ook) denkt aan een emotie regulatie stoornis (ERS), onder meer omdat
de behandeling van de depressie geen effect had. De hoofddiagnose blijft evenwel een
ernstig, complexe depressieve stoornis en de behandeling van klaagster ziet hierop.
4.6 In de periode september 2022 tot februari 2023 volgt uit het dossier en de meerdere suïcidepogingen van klaagster duidelijk dat haar situatie, ondanks intensieve behandeling voor de depressie, niet is verbeterd. Anders dan door klaagster is betoogd, acht het college het onder deze omstandigheden navolgbaar dat de klinisch psycholoog zijn werkdiagnose bijstelde. Dat de klinisch psycholoog daarmee onvoldoende rekening heeft gehouden met life events waar klaagster op dat moment mee te kampen had volgt het college niet. Enkele van de door klaagster genoemde life events waren al aanwezig bij de start van de behandeling en zijn tevens de directe aanleiding geweest om in augustus 2022 vast te houden aan het behandelplan en hiermee aan de diagnose depressie.
4.7 Uit het dossier en de stukken volgt verder dat de klinisch psycholoog de werkdiagnose borderline persoonlijkheidsstoornis in februari 2023 probeert te bespreken met klaagster. Uit de gesprekken die in die periode worden gevoerd wordt duidelijk dat klaagster zich hierin niet herkent. De klinisch psycholoog heeft op zitting erkend dat hij deze werkdiagnose nader moest onderzoeken. Dit werd echter bemoeilijkt door het verzet van klaagster en de suïcidaliteit die hierin voorop stond. In dat spanningsveld heeft de klinisch psycholoog voorrang gegeven aan de relatie met klaagster boven de diagnostiek. Het Centraal Tuchtcollege acht dit aannemelijk en navolgbaar.
4.8 Wel kan het Centraal Tuchtcollege zich voorstellen dat de gang van zaken met betrekking tot (het stellen van) de diagnose voor klaagster niet helder is geweest en zij zich hierdoor overvallen heeft gevoeld. Het college is ook van oordeel dat de communicatie over de diagnose borderline persoonlijkheidsstoornis anders had gekund. Het Centraal Tuchtcollege begrijpt dat de klinisch psycholoog heeft bedoeld te stellen dat borderline persoonlijkheidsstoornis een hypothese was die hij met klaagster wilde bespreken en waar verder onderzoek naar verricht moest worden. Het was alleen beter geweest als hij dat ook op deze manier in het medisch dossier van klaagster had genoteerd. Het Centraal Tuchtcollege acht dit nalaten echter niet zodanig ernstig dat dit een tuchtrechtelijk verwijt oplevert. Klachtonderdeel a) is daarom terecht ongegrond verklaard.
Klachtonderdelen b) beëindiging behandeling en c) verwijzing schematherapie
4.9 Het Regionaal Tuchtcollege heeft deze klachtonderdelen in haar uitspraak
in overwegingen 5.5 tot en met en 5.10 uitgebreid besproken en toegelicht waarom deze
tot het oordeel ongegrond leiden. Het Centraal Tuchtcollege overweegt dat de behandeling
van de zaak in beroep geen aanleiding geeft tot andere beschouwingen en beslissingen
dan die van het Regionaal Tuchtcollege en neemt deze overwegingen van het Regionaal
Tuchtcollege hier over. Het Centraal Tuchtcollege is van oordeel dat ook deze klachtonderdelen
terecht ongegrond zijn verklaard.
Conclusie
4.10 De conclusie is dat het Regionaal Tuchtcollege de klacht terecht volledig
ongegrond heeft verklaard. Het Centraal Tuchtcollege zal het beroep verwerpen
5 Beslissing
Het Centraal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg:
verwerpt het beroep.
Deze beslissing is genomen door R. Prakke-Nieuwenhuizen, voorzitter, J.M.T. van
der Hoeven-Oud en R.A. van der Pol, leden-juristen, en G.T.M. Mooren en F.D.F. Steenbakkers,
leden-beroepsgenoten, bijgestaan door C.J.M. Manders, secretaris.
Uitgesproken ter openbare zitting van 1 december 2025.
Voorzitter w.g. Secretaris w.g.