ECLI:NL:TGZRZWO:2013:61 Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Zwolle 037/2012
| ECLI: | ECLI:NL:TGZRZWO:2013:61 |
|---|---|
| Datum uitspraak: | 29-11-2013 |
| Datum publicatie: | 29-11-2013 |
| Zaaknummer(s): | 037/2012 |
| Onderwerp: | Overige klachten |
| Beslissingen: | Ongegrond/afwijzing |
| Inhoudsindicatie: | klacht tegen bedrijfsarts die in verband met een gevraagde voorziening heeft gerapporteerd in opdracht van een gemeente betreffende de afgifte van het dossier. Klacht kennelijk ongegrond. |
REGIONAAL TUCHTCOLLEGE TE ZWOLLE
Beslissing d.d. 29 november 2013 naar aanleiding van de op 20 februari 2012 bij het Regionaal Tuchtcollege te Zwolle ingekomen klacht van
A , wonende te B,
k l a a g s t e r
-tegen-
C , bedrijfsarts, werkzaam te D,
bijgestaan door mr. P.H. Rappa, advocaat te Hardenberg,
v e r w e e r d e r
1. HET VERLOOP VAN DE PROCEDURE
Het college heeft kennisgenomen van:
- het klaagschrift;
- het aanvullende klaagschrift voorzien van een bijlage;
- het verweerschrift;
- de repliek met de bijlage;
- de brief van klaagster van 6 augustus 2013 met de bijlagen.
- de brief van de gemachtigde van verweerder van 2 oktober 2013.
Partijen zijn bij brief van 12 april 2013 in de gelegenheid gesteld te worden gehoord op 17 mei 2013. Bij brief van 29 april 2013 heeft klaagster het college aangegeven dat zij om medische reden verhinderd was het mondeling vooronderzoek bij te wonen en eerst omstreeks eind juni/juli weer in staat zou zijn te reizen.
Bij brief van 13 mei 2013 zijn partijen uitgenodigd voor een mondeling vooronderzoek op 14 juni 2013. Dit mondeling vooronderzoek is verzet naar 18 juni 2013. Op verzoek van klaagster is deze datum verzet naar 16 augustus 2013. Bij brief van 31 juli 2013 heeft klaagster het college een verklaring opgestuurd van haar behandelend klinisch psycholoog-psychotherapeut waarin deze het college vraagt klaagster tot november 2013 rust te gunnen.
Verweerder heeft afgezien van de mogelijk te worden gehoord in het vooronderzoek.
2. DE FEITEN
Op grond van de stukken dient, voor zover van belang voor de beoordeling van de klacht, van het volgende te worden uitgegaan.
Verweerder is werkzaam als bedrijfsarts bij E te D. E adviseert gemeenten onder meer met betrekking tot aanvragen in het kader van de AWBZ/WMO.
Verweerder heeft terzake van aanvragen van klaagster bij de gemeente geadviseerd.
De klachten van klaagster betreffen adviezen in de periode vanaf eind 2007 tot heden.
Desgevraagd willigt klaagster het verzoek van de secretaris van het college om de rapportages die zij in bezit heeft toe te zenden niet in.
3. HET STANDPUNT VAN KLAAGSTER EN DE KLACHT
Klaagster verwijt verweerder -zakelijk weergegeven- dat verweerder haar integrale dossier niet verstrekt. De rapportages heeft klaagster wel ontvangen, echter zij vraagt nu toezending van haar integrale dossier.
Klaagster ontgaat ieder nut van het opsturen aan het college van rapportage van vóór 16 augustus 2013, zoals door het college verzocht.
Verder verwijt klaagster verweerder dat hij de dossiers op onrechtmatige wijze aan de gemeente F heeft verstrekt.
4. HET STANDPUNT VAN VERWEERDER
Verweerder voert -zakelijk weergegeven- aan dat hij rapportages vervaardigt in opdracht van de gemeente en dat de rapportage een integrale is.
Klaagster heeft geen bezwaar gemaakt tegen de rapportage of het besluit dat naar aanleiding daarvan door de gemeente is genomen. Dat betekent dat er door de gemeente geen aanvullende vragen zijn gesteld aan verweerder. Verweerder heeft daarom zijn persoonlijke werkaantekeningen vernietigd.
5. DE OVERWEGINGEN VAN HET COLLEGE
5.1
Klaagster is op 17 mei, 14 juni en 16 augustus 2013 uitgenodigd om te worden gehoord in het kader van het mondeling vooronderzoek.
Al die keren heeft klaagster aangegeven dat zij om medische redenen niet in staat was om aan de uitnodiging gehoor te geven. Bij brief van 29 april 2013 heeft zij aangegeven dat zij eind juni/juli weer in staat zou zijn te reizen. De datum van 18 juni 2013 schikte klaagster niet omdat zij nooit op een dinsdag kon. En op 31 juli 2013 verzocht klaagster onder verwijzing naar een verklaring van haar therapeut om uitstel tot na november 2013.
Onder verwijzing naar artikel 7 van het reglement van de tuchtcolleges is de conclusie dat klaagster behoorlijk in de gelegenheid is gesteld om te worden gehoord in het kader van het vooronderzoek en dat zij daarvan geen gebruik heeft gemaakt.
Hierdoor is het in het kader van het vooronderzoek niet mogelijk gebleken klaagster nadere vragen te stellen, bijvoorbeeld naar de rapportages en eventuele overige stukken die zij kennelijk wel in haar bezit heeft, maar niet heeft overgelegd.
5.2
Klaagster verwijt verweerder dat hij haar integrale dossier niet verstrekt. Zij erkent dat zij de rapportages wel heeft ontvangen. Het college heeft met het verzoek de rapportages over te leggen klaagster in de gelegenheid gesteld om haar klacht nader te onderbouwen. Klaagster heeft dat echter niet gedaan. Deze rapportages kunnen aan het college inzicht geven waar de zaak over gaat en over welke (medische) informatie betreffende klaagster verweerder in elk geval (heeft) beschikt. Verweerder heeft, met name in de brief van 2 oktober jl., gemotiveerd en onderbouwd aangevoerd dat de rapportages die klaagster heeft de integrale rapportages zijn.
5.3
Bij die stand van zaken dient de klacht als onvoldoende feitelijk onderbouwd dan wel onbegrijpelijk te worden afgewezen.
6. DE BESLISSING
Het college wijst de klacht af.
Aldus gedaan in raadkamer door mr. A.L. Smit, voorzitter, dr. A.N.H. Weel en M.D. Klein Leugemors, leden-geneeskundigen, in tegenwoordigheid van mr. H. van der Poel-Berkovits, secretaris, en uitgesproken in het openbaar op 29 november 2013 door mr. A.L. Smit, voorzitter, in tegenwoordigheid van mr. H. van der Poel-Berkovits, secretaris.
voorzitter
secretaris
Tegen deze beslissing kan binnen zes weken na de dag van verzending van het afschrift ervan schriftelijk hoger beroep worden ingesteld bij het Centrale Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg door:
a. de klager en/of klaagster, voor zover de klacht is afgewezen, of voor zover hij/zij niet-ontvankelijk is verklaard;
b. degene over wie is geklaagd;
c. de hoofdinspecteur of de regionale inspecteur van de volksgezondheid, wie de aangelegenheid uit hoofde van de hun toevertrouwde belangen aangaat.
Het tot het Centrale Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg gerichte beroepschrift wordt ingezonden bij de secretaris van het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg te Zwolle, door wie het binnen de beroepstermijn moet zijn ontvangen.