ECLI:NL:TGZRAMS:2026:252 Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg Amsterdam A2025/9112

ECLI: ECLI:NL:TGZRAMS:2026:252
Datum uitspraak: 03-11-2026
Datum publicatie: 03-11-2026
Zaaknummer(s): A2025/9112
Onderwerp: Onjuiste behandeling/verkeerde diagnose
Beslissingen: Gegrond, waarschuwing
Inhoudsindicatie: Gedeeltelijk gegronde klacht tegen een gz-psycholoog. De gz-psycholoog heeft onvoldoende duidelijkheid in de behandeling geboden en heeft het dossier van klaagster onbeveiligd verstuurd. De overige klachtonderdelen zijn ongegrond. Klacht gedeeltelijk gegrond, waarschuwing opgelegd.

A2025/9112
Beslissing van 3 november 2026


REGIONAAL TUCHTCOLLEGE VOOR DE GEZONDHEIDSZORG
AMSTERDAM

Beslissing van 3 november 2026 op de klacht van:


A,
wonende te B,
klaagster,
gemachtigde: mr. F. Wiersma, werkzaam te Leusden,


tegen


C,
gz-psycholoog, werkzaam te D,
verweerster, hierna ook: de gz-psycholoog,
gemachtigde: E, werkzaam te F

1. Waar gaat de zaak over?
1.1   Klaagster is vanaf eind november 2024 tot medio maart 2025 in behandeling geweest bij de 
organisatie waar de gz-psycholoog vanaf 13 januari 2025 werkzaam is. De gz-psycholoog is klaagster 
met ingang van die datum gaan behandelen. Klaagster maakt de gz-psycholoog verschillende verwijten. 
De gz-psycholoog heeft de klacht gedeeltelijk bestreden.

1.2   Het college komt tot het oordeel dat de klacht gedeeltelijk gegrond is en legt de 
gz-psycholoog de maatregel van waarschuwing op. Hierna vermeldt het college eerst hoe de
procedure is verlopen. Daarna licht het college de beslissing toe. 


2. De procedure
2.1  Het college heeft de volgende stukken ontvangen:
-  het klaagschrift met bijlagen I tot en met XVI, ontvangen op 10 oktober 2025;
-  het verweerschrift.

2.2  De partijen hebben de gelegenheid gekregen om onder leiding van een secretaris van
het college met elkaar in gesprek te gaan (mondeling vooronderzoek). Daarvan hebben zij geen gebruik gemaakt.

2.3   De zaak is behandeld op de openbare zitting van 22 september 2026. De partijen zijn 
verschenen met hun gemachtigden, klaagster vergezeld van haar echtgenoot. De partijen en hun 
gemachtigden hebben hun standpunten mondeling toegelicht. Klaagster en haar gemachtigde hebben 
pleitnotities voorgelezen en aan het college en de andere partij overhandigd.

3. Wat is er gebeurd?

3.1   Klaagster wordt in 2024 door haar huisarts verwezen naar G voor specialistische geestelijke 
gezondheidszorg (SGGZ). Op 19 november 2024 heeft klaagster een intakegesprek – gedeeltelijk in 
aanwezigheid van haar echtgenoot – met de beoogde behandelaar, H, psycholoog in opleiding tot 
gz-psycholoog, en I, gz-psycholoog. Op 19 november 2024 volgt een schriftelijk behandelvoorstel 
voor cognitieve gedragstherapie en de mogelijkheid van medicatiegebruik op advies van een 
psychiater. De brief vermeldt dat vijftien sessies worden ingepland en dat iedere vijf sessies het 
effect van de behandeling op de klachten en het functioneren van klaagster wordt geëvalueerd. Ook 
staat erin dat inspanningen thuis (oefeningen, opdrachten) tijdens de sessies zullen worden 
besproken.

3.2   Op 4 december 2024 is er een gesprek met de regiebehandelaar, J, gz-psycholoog en teamleider. 
In dat gesprek wordt ook een veiligheidsplan voor klaagster opgesteld. Zij zal voorlopig worden 
behandeld door de genoemde psycholoog H, in afwachting van de komst van de gz-psycholoog 
(verweerster) in januari 2025. Op 6 december 2024 wordt aan klaagster een brief gestuurd met tien 
behandelafspraken, wekelijks voor 45 of 90 minuten waren ingepland tot en met 4 maart 2025, in 
totaal vijftien maal 45 minuten.

3.3   Op 11, 18 en 23 december 2024 vinden behandelsessies plaats bij de psycholoog H. In de eerste 
sessie wordt op basis van de diagnoses depressie en posttraumatische-stressstoornis (PTSS) in 
overleg met klaagster besloten tot behandeling met Eye Movement Desensitization and Reprocessing 
(EMDR). In de twee volgende sessies wordt EMDR toegepast en daarnaast Imaginaire Rescripting (IR) 
en Imaginaire Exposure (IE). Bij de tweede sessie noteert de behandelende psycholoog in het dossier 
(alle citaten letterlijk en voor zover van belang):
“Tweede emdr sessie
Cliente blijft nu beter binnen haar window of tolerance
SUD [opm college ”Subjectieve Units of Distress] daalt van 10 naar 3.”

EMDR wordt ook, met een viertal triggers, omschreven in het sessieverslag als doelstelling voor de 
volgende sessie bij verweerster als opvolgende behandelaar.

3.4   Op 6 januari 2025 heeft de regiebehandelaar, J, telefonisch contact met klaagster, die 
meedeelt dat zij de behandeling heel fijn vindt, ondanks dat het zwaar is. Zij merkt na een paar 
sessies al dat zij beter slaapt. Zij heeft nog wel last van somberheid en een kort lontje en voelt zich kwetsbaar als zij onder de mensen is.

3.5   In de vierde behandelsessie op 14 januari 2025, de eerste bij de gz-psycholoog, past zij EMDR 
toe, waarbij de SUD van 9 naar 7 daalt. Zij noteert: “Target is nog niet geheel duidelijk. Meerdere 
targets (…) Plan/doelstelling voor de volgende sessie: Target selectie”. I
n de volgende, vijfde 
sessie stellen de gz-psycholoog en klaagster samen een agenda op. Zij spreken over het doorbreken 
van vermijding en veiligheidsgedrag. De gz-psycholoog noteert dat zij heeft gezorgd dat het voor 
klaagster duidelijk is dat het doel van de behandeling is het onderzoeken en corrigeren van de 
disfunctionele ‘als … dan …”-gedachte. Als doel voor de volgende sessie vermeldt het dossier:
“Tijdlijn maken van 0 tot huidige leeftijd. Wie is de eerste die opkomt die haar iets heeft 
aangedaan en/of bij wie clte zich weerloos voelde. Verdergaan tot aan het heden.”
In de zesde sessie vermeldt de gz-psycholoog als doel:
“1. assertief zijn (zonder te beledigen) en loslaten van hetgeen gebeurd is.
2. vertrouwen in mensen hebben.” Plan/doelstelling voor de volgende sessie, op 28 januari 2025, is 
“Doornemen assertiviteit en uitgebreid stilstaan bij de rationale van CGT (opm. college: cognitieve 
gedragstherapie). De invloed van gedachten/ overtuigingen op gedrag en emoties nogmaals herhalen.”

3.6   In de tiende en laatste sessie op 11 maart 2025 concludeert de gz-psycholoog dat verlenging 
van de behandeling onvoldoende effect zal hebben, gezien de taaiheid van de patronen waarin 
klaagster zeer regelmatig terechtkomt en het uitblijven van verbetering. Zij noteert dat er 
duidelijke aanwijzingen zijn voor persoonlijkheidsproblematiek, die ook tijdens het gesprek 
zichtbaar worden. Zij stelt klaagster voor verder te gaan met interpersoonlijke therapie (IPT), 
maar dat wil klaagster niet. Daarop stelt de gz-psycholoog voor haar voor schematherapie naar een 
andere instelling te verwijzen, waarmee klaagster instemt. Klaagster weigert bij het weggaan de 
gz-psycholoog een hand te geven.

3.7   Diezelfde middag schrijft klaagster aan J dat de sessie met de gz-psycholoog compleet fout is 
gegaan en wat dat met haar doet. Zij trekt haar toestemming om een eindverslag aan de huisarts te 
sturen in. Later die middag beklaagt de echtgenoot van klaagster zich in een e-mail aan J, met als 
titel ‘Onverantwoord’, over de manier van beëindiging van de behandeling door verweerster. Hij 
schrijft onder andere:
“Hoe kunnen jullie iemand naar buiten sturen, die emotioneel geheel van de kaart is en door
jullie behandeld wordt voor suïcidale klachten, zonder te weten of iemand haar opvangt? Vandaag 
kwam mijn vrouw lijkbleek het pand uit en barste uit in tranen toen zij eenmaal in de auto zat. 
(…)”

3.8   Op 12 maart 2025 heeft de gz-psycholoog een brief aan de huisarts van klaagster opgesteld met 
de mededeling dat klaagster naar een andere instelling wordt doorverwezen. In de brief wordt J als 
regiebehandelaar vermeld. Deze brief is niet verstuurd. Na verwijzing door J later in maart heeft 
klaagster vanaf eind april 2025 de behandeling voortgezet bij een psychotherapeut van K.

3.9   Op 8 juli 2025 heeft de gz-psycholoog het dossier van klaagster op haar verzoek aan haar 
verzonden. Dit is per onbeveiligde e-mail gebeurd.

3.10  Naar aanleiding van een klacht die klaagster bij L heeft ingediend, heeft op 14 juli 2025 
onder leiding van de klachtenfunctionaris een gesprek plaatsgevonden tussen klaagster en de 
gz-psycholoog.

4. De klacht en de reactie van de gz-psycholoog

4.1  Klaagster verwijt de gz-psycholoog dat zij
a) als behandelaar onvoldoende vindbaar is;
b) onduidelijkheid heeft laten bestaan over wie de regiebehandelaar van klaagster was;
c) geen behandel- of zorgplan heeft opgesteld;
d) onvoldoende structuur heeft aangebracht in de behandeling;
e) klaagster, die door de beëindiging van de behandeling emotioneel geheel van de kaart was en 
behandeld werd voor suïcidale klachten, naar buiten heeft gestuurd en zich daarmee onverantwoord 
heeft gedragen;
f) zonder overleg met de regiebehandelaar het besluit tot stoppen met de behandeling heeft genomen;
g) in de verwijsbrief van 12 maart 2025 onjuistheden heeft genoteerd;
h) het dossier van klaagster onbeveiligd per e-mail heeft verstuurd.

4.2  De gz-psycholoog heeft het college, onder erkenning van de klachtonderdelen a) en d), verzocht 
de klacht ongegrond te verklaren.

5. De overwegingen van het college

Welke criteria gelden bij de beoordeling?
5.1   De vraag is of de gz-psycholoog de zorg heeft verleend die van haar verwacht mocht worden. De 
norm daarvoor is een redelijk bekwame en redelijk handelende gz-psycholoog. Bij de beoordeling 
wordt rekening gehouden met de voor de zorgverlener geldende beroepsnormen en andere professionele 
standaarden. Dat een zorgverlener beter anders had kunnen handelen is niet altijd genoeg voor een 
tuchtrechtelijk verwijt. Verder geldt het uitgangspunt dat zorgverleners alleen tuchtrechtelijk 
verantwoordelijk zijn voor hun eigen handelen.

Klachtonderdeel a) onvoldoende vindbaar
5.2   Volgens het klaagschrift vermeldt de gz-psycholoog niet haar BIG-nummer, zoals wettelijk 
vereist, en is zij niet te vinden in het BIG-register onder de voorletter van de voornaam die zij 
gebruikt. De gz-psycholoog heeft erkend dat, tot haar schrik, de automatisch gegenereerde 
handtekening onder e-mails en brieven die vanuit het elektronisch patiëntendossier worden verstuurd bij L niet aan de wettelijke vereisten voldoet. Zij heeft dit direct bij de organisatie aangekaart en haar voorletters en BIG-nummer aan haar standaard Outlook-handtekening toegevoegd. Het college overweegt het volgende.

5.3   Sinds 1 januari 2021 is in het Registratiebesluit BIG opgenomen dat zorgverleners patiënten 
over hun BIG-nummer moeten informeren. Zij moeten het nummer geven als patiënten daar om vragen en 
het vermelden bij het gebruik van hun naam op hun website of die van hun werkgever, en in de 
ondertekening van beroepsmatig verzonden e-mails. Over dit vereiste is van meet af aan veel te doen geweest. Naar aanleiding daarvan heeft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd al voor de inwerkingtreding van de wet verklaard dit vereiste niet te zullen handhaven. De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft in de kamerbrief 
van 12 november 20241 te kennen gegeven dat de verplichting zal worden afgeschaft, omdat de lasten 
van de verplichting niet in verhouding staan tot het effect op de kwaliteit van zorg en de 
patiëntveiligheid. Inmiddels heeft ook het Adviescollege Toetsing Regeldruk de minister van VWS op 
11 maart 2026 geadviseerd2 dit vereiste te schrappen, vanwege onvoldoende nut en noodzaak en in 
verband met de administratieve en financiële lasten. Dat betekent dat in dit opzicht niet gesproken 
kan worden van een duidelijke norm voor zorgverleners. Bovendien heeft de gz-psycholoog haar 
handtekening inmiddels aangepast, zodat zij nu wel goed is terug te vinden, en L op de hoogte 
gesteld.

5.4   De verplichting het BIG-nummer desgevraagd aan een cliënt te verstrekken blijft wel bestaan. 
Klaagster heeft niet gesteld dat zij navraag heeft gedaan bij de gz-psycholoog of L en toen het 
BIG-nummer niet heeft gekregen.

5.5  Gelet op het voorgaande ziet het college geen reden voor een tuchtrechtelijk verwijt. Dit 
klachtonderdeel is ongegrond.

Klachtonderdeel b) onduidelijkheid over de regiebehandelaar
5.6   Volgens klaagster was het onduidelijk wie vanaf de overname van de behandeling door de 
gz-psycholoog haar regiebehandelaar was. Volgens de gz-psycholoog heeft J in het telefoongesprek 
met klaagster op 6 januari 2025 het regiebehandelaarschap afgesloten en overgedragen aan 
verweerster. Naar het oordeel van het college ligt het voor de hand dat verweerster als zelfstandig 
bevoegde behandelaar van klaagster ook haar regiebehandelaar is geworden. Het dossier is daar 
echter niet duidelijk over en het is aannemelijk dat klaagster hier niet van op de hoogte is 
gebracht. Het zou beter zijn geweest als wel aan klaagster zou zijn gecommuniceerd dat de 
gz-psycholoog na 6 januari 2025 ook haar regiebehandelaar was. Het college acht dit echter niet 
voldoende voor een tuchtrechtelijk verwijt aan het adres van de gz-psycholoog, omdat zij er 
kennelijk vanuit ging dat haar collega klaagster had geïnformeerd over de overdracht van het 
regiebehandelaarschap en niet is gebleken dat er op enig moment geen regiebehandelaar voor 
klaagster was. Na de in haar ogen ongelukkig verlopen sessie van 11 maart 2025 met verweerster heeft klaagster weer contact gehad met J, die toen feitelijk weer de rol van regiebehandelaar op zich heeft genomen.

5.7  Ook dit klachtonderdeel is ongegrond.

Klachtonderdeel c) en d) geen behandel- of zorgplan opgesteld en onvoldoende structuur in de 
behandeling

5.8   Het college ziet aanleiding deze klachtonderdelen vanwege de onderlinge samenhang gezamenlijk 
te bespreken. Volgens klaagster waren er ten tijde van de behandeling door de gz-psycholoog geen 
duidelijke doelen of een behandelplan, waardoor de sessies alle kanten uitgingen. De bij het begin 
van de behandeling afgesproken werkwijze werd niet meer nagekomen en er vond geen evaluatie plaats 
van waar klaagster nu stond in het behandeltraject. Het huiswerk dat zij had gedaan werd niet 
besproken, aldus klaagster. Volgens de gz-psycholoog heeft zij het behandelplan voortgezet en 
verder uitgevoerd, met hetzelfde target. Op basis van de niet-dalende SUD concludeerde zij echter 
dat EMDR niet het gewenste effect had. Daarom is zij overgestapt op psycho-educatie met betrekking 
tot het onderzoeken van disfunctionele gedachten en op procesdiagnostiek, om op basis van de 
tijdens de sessies verkregen informatie werkhypotheses te formuleren. In de tiende sessie, die 
bedoeld was als evaluatiemoment, heeft zij op basis van die informatie een alternatief behandelplan 
voorgesteld. Op de zitting heeft de gz-psycholoog gezegd dat zij zich bekneld voelde door de 
dwingende koppeling tussen de gestelde DSM-classificatie en de aangeboden behandeling bij L, met de 
bijbehorende sessieverdeling; achteraf had zij dit eerder in een multidisciplinair overleg of 
intervisie moeten bespreken, en/of een ervarener therapeut moeten invliegen. Zij rekent het 
zichzelf aan dat zij haar overwegingen en beslissingen niet, althans niet eerder met klaagster 
heeft besproken.

5.9   Naar het oordeel van het college was het besluit van de gz-psycholoog om al na één sessie te 
veranderen van interventie voorbarig, zeker gezien de in de eerdere sessies reeds behaalde 
resultaten van de behandeling op basis van het eerder vastgestelde behandelplan. Ten tweede zou het 
passend zijn geweest wanneer de gz-psycholoog bij het afbreken van de interventie dit expliciet met 
klaagster had besproken. Ten derde is er in de hierop volgende gesprekken sprake van een steeds 
wisselende aanpak, met wisselende doelen en focus per sessie, waarbij niet wordt teruggekomen op 
eerdere sessies en opgegeven huiswerk niet wordt besproken. Hierin ontbreekt een duidelijke lijn en 
structuur. Het ontbreken daarvan rechtvaardigt een tuchtrechtelijk verwijt. Het lag op de weg van 
de gz-psycholoog als regiebehandelaar om het behandelplan in overleg met klaagster waar nodig aan 
te passen of opnieuw vast te stellen.

5.10  Deze klachtonderdelen zijn beide gegrond.

Klachtonderdeel e) onverantwoorde manier van beëindiging behandeling
5.11  Voor zover klaagster met dit klachtonderdeel heeft willen zeggen dat de behandeling op 11 
maart 2025 niet had mogen worden beëindigd, overweegt het college dat uit het dossier blijkt dat aan het begin van de behandeling duidelijk is gemaakt dat deze tien sessies van in totaal vijftien maal 45 minuten zou omvatten. Sommige sessies besloegen 90 minuten. Klaagster kon er dus van op de hoogte zijn dat de tiende sessie de laatste zou zijn en daarmee ook bedoeld was voor evaluatie en overleg over een eventueel vervolg. Het zou beter zijn geweest als de 
gz-psycholoog dit in de voorlaatste sessie nog aan klaagster zou hebben aangekondigd, zodat 
klaagster beter voorbereid zou zijn geweest. Dat verweerster de lopende behandeling op dat moment 
afrondde, kan haar echter niet tuchtrechtelijk worden verweten.

5.12  Klaagster heeft aangevoerd dat zij emotioneel helemaal van de kaart was toen zij op 11 maart 
2025 wegging bij de gz-psycholoog. Zij voelde zich verward, koud en leeg en heeft dit ook tegen de 
gz-psycholoog gezegd. De gz-psycholoog heeft naar voren gebracht dat klaagster met sterke emoties 
reageerde op haar voorstel en een boze, maar zeker geen ontredderde indruk maakte. Klaagster 
weigerde de gz-psycholoog een hand te geven en liep zonder haar aan te kijken of iets te zeggen weg 
uit de behandelkamer. Meteen na deze sessie heeft de gz-psycholoog intercollegiaal overleg gevoerd 
met J om te bespreken wat de beste opties waren om de contactbreuk te herstellen. Zij hebben 
besloten contact te zoeken met klaagster om de emoties die in de interactie tussen haar en 
klaagster waren ontstaan op een rustige manier bespreekbaar te maken en elkaars standpunt te 
bespreken.

5.13  Wat de wijze van beëindiging van de behandeling betreft: het is duidelijk dat de boodschap 
van de gz-psycholoog dat naar haar idee sprake was van persoonlijkheids-problematiek bij klaagster 
en daarmee van de noodzaak tot een ander soort behandeling, bij klaagster niet goed is gevallen. 
Het college kan echter niet vaststellen dat de ontreddering die klaagster na het verlaten van het 
gebouw bij haar man heeft laten zien, ook al voor de gz-psycholoog zichtbaar is geweest. Nu het 
college dat niet kan vaststellen, kan het ook niet de conclusie trekken dat het onverantwoord was 
dat de gz-psycholoog klaagster in haar gemoedstoestand naar buiten heeft laten gaan.

5.14  Dit klachtonderdeel is ongegrond.

Klachtonderdeel f) behandeling gestopt zonder overleg met regiebehandelaar
5.15  Achteraf zou het beter zijn geweest als verweerster J als collega eerder zou hebben betrokken 
bij de beëindiging van de behandeling van klaagster en de wijze waarop dat zou gebeuren. Nu het 
college ervan uitgaat dat de gz-psycholoog zelf de regiebehandelaar was, is het stoppen zonder 
overleg met de regiebehandelaar op zichzelf echter niet tuchtrechtelijk verwijtbaar. Dit 
klachtonderdeel is ongegrond.

Klachtonderdeel g) onjuistheden in de verwijsbrief van 12 maart 2025
5.16  De brief die de gz-psycholoog na het gesprek van 11 maart 2025 voor de huisarts heeft 
opgesteld, bevat volgens klaagster onjuistheden en de brief is ook onvolledig. Volgens de 
gz-psycholoog betreft het een concept, waarover zij nog met klaagster had willen overleggen. Nu 
vast staat dat de brief niet is verstuurd, kan in het midden blijven of de brief onvolledig is of onjuistheden bevat.

5.17  Dit klachtonderdeel is niet gegrond.

Klachtonderdeel h) dossier onbeveiligd verstuurd.
5.18  Gegevens die betrekking hebben op iemands gezondheid worden in de Algemene Verordening 
Gegevensbescherming (AVG) aangemerkt als gevoelige persoonsgegevens, waarvoor extra bescherming 
geldt. Het verwerken van gezondheidsgegevens brengt hoge risico’s met zich mee voor de privacy van 
patiënten/cliënten en daarom is die verwerking volgens de AVG in beginsel verboden. Op dat verbod 
zijn uitzonderingen, bijvoorbeeld als het noodzakelijk is om iemand in het kader van een 
behandelovereenkomst zorg of hulp te verlenen. Zorgaanbieders moeten deze gegevens dan wel 
voldoende beveiligen. Ook de verzending van gezondheidsgegevens die tot een patiënt of cliënt 
herleidbaar zijn, moet deugdelijk beveiligd gebeuren. Vast staat dat de gz-psycholoog het dossier 
van klaagster per onbeveiligde e-mail heeft verzonden. Nu van zorgverleners mag worden verwacht dat 
zij zich bewust zijn van het grote belang van de vertrouwelijkheid van gezondheidsgegevens voor de 
privacy van hun cliënten of patiënten, is dit tuchtrechtelijk verwijtbaar. De gz-psycholoog heeft 
overigens wel adequaat gereageerd toen zij de fout ontdekte, door te proberen de
e-mail in te trekken en het dossier alsnog beveiligd te versturen.

5.19  Dit klachtonderdeel is gegrond.

Slotsom
5.20  Uit de overwegingen hiervoor volgt dat de klachtonderdelen c), d) en h) gegrond zijn en de 
andere klachtonderdelen ongegrond.

Maatregel
5.21  Het college moet beoordelen of een maatregel op zijn plaats is en zo ja, welke. Uit de 
overwegingen hiervoor geldt dat de gz-psycholoog klaagster in de periode dat zij haar behandelaar 
was onvoldoende duidelijkheid heeft geboden. Daarnaast heeft de gz-psycholoog het dossier van 
klaagster onbeveiligd verstuurd. Daarvoor is een maatregel op zijn plaats.

5.22  In het voordeel van de gz-psycholoog laat het college meewegen dat zij op de zitting heeft 
gereflecteerd op de behandeling van klaagster en te kennen heeft gegeven dat zij daarvan heeft 
geleerd. Zij heeft naar voren gebracht dat zij klaagster misschien het gevoel heeft gegeven dat de 
schuld bij haar lag, terwijl dat helemaal niet haar bedoeling was. Zij vindt nu dat zij had moeten 
vertragen en eerder met collega’s en met klaagster had moeten overleggen. Met betrekking tot de 
verzending van het dossier heeft de gz-psycholoog, toen zij zich direct daarna realiseerde dat dit 
onbeveiligd was gebeurd, geprobeerd de e-mail in te trekken en daarna meegewerkt aan onderzoek naar 
het datalek. Niet gebleken is dat het dossier in verkeerde handen is gevallen.

5.23  Gelet op het voorgaande is een waarschuwing een passende maatregel.

Publicatie
5.24  In het algemeen belang zal deze beslissing worden gepubliceerd. Dit algemeen belang is erin 
gelegen dat andere gz-psychologen mogelijk iets kunnen leren van wat hiervoor is overwogen. De 
publicatie zal plaatsvinden zonder vermelding van namen of andere tot personen of instanties 
herleidbare gegevens.

Kostenveroordeling
5.25  Klaagster heeft verzocht de gz-psycholoog te veroordelen in de kosten die zij heeft gemaakt 
in deze procedure. Een kostenveroordeling is mogelijk als het college de klacht (gedeeltelijk) 
gegrond verklaart en aan de zorgverlener een maatregel oplegt. In dit geval is het verzoek echter 
pas aan het eind van de pleitnota van de gemachtigde gedaan, en daarmee bijna aan het eind van de 
zitting, waardoor de gz-psycholoog zich niet op een reactie heeft kunnen voorbereiden. Dat betekent 
dat er geen goede gelegenheid is geweest voor wederhoor. Het verzoek zal daarom, vanwege het late 
tijdstip van indiening daarvan, als in strijd met een behoorlijke procesorde worden afgewezen.

6. De beslissing
Het college:
-  verklaart de klacht gegrond voor wat betreft de klachtonderdelen c), d) en h);
-  legt de gz-psycholoog een waarschuwing op;
-  verklaart de klacht voor het overige ongegrond;
-  bepaalt dat deze beslissing, nadat die onherroepelijk is geworden, zonder vermelding van namen 
of andere herleidbare gegevens in de Nederlandse Staatscourant zal worden bekendgemaakt en ter 
publicatie zal worden aangeboden aan het tijdschrift De psycholoog;
-  wijst het verzoek om een kostenveroordeling af.


Deze beslissing is gegeven door N.B. Verkleij, voorzitter, W.M. Creemers, lid-jurist,
A.T. Prinsen-Reinders, S.J.A. de Vries en A. van Dijke, leden-beroepsgenoten, bijgestaan
door V.K.M. Hanssen, secretaris, en in het openbaar uitgesproken op 3 november 2026.